Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Sylwester na stoku 2017/2018

Sylwester na nartach

Jazda na nartach, cieszy się w Polsce sporą popularnością, niezależnie od wieku osób, uprawiających ten sport. Ośrodki narciarskie i wypoczynkowe co rok przygotowują nowe oferty dla miłośników narciarstwa. Liczba amatorów białego szaleństwa rośnie w zaskakująco szybkim tempie. Jest to również jedna z wielu propozycji spędzenia czasu podczas nocy sylwestrowej.

Wyciągi narciarskie czynne są do późnych godzin popołudniowych, natomiast stoki, dzięki sztucznemu oświetleniu – do równie późnych godzin nocnych. Wszyscy uczestnicy maja zapewnione ubezpieczenie narciarskie, na wypadek nieszczęśliwych wypadków, które jednak obecnie na szczęście należą do rzadkości. W ofertach sylwestrowych często pojawiają się różne atrakcje, związane z jazdą na nartach. Do takich bez wątpienia można zaliczyć zjazd z pochodniami i dyskotekę na śniegu. Nie należy również zapominać, ze w naszym kraju bardzo popularny jest snowboard, a grono jego sympatyków ciągle się powiększa.

Mimo, iż wielu spośród uczestników takiego aktywnego spędzania nocy sylwestrowej,jeździ na nartach już kilka lub nawet więcej lat i ma za sobą różne (nie zawsze miłe) doświadczenia z tym związane,ośrodki maja w swojej ofercie specjalne kursy doszkalające. W zależności od stopnia zaawansowana, można liczyć tutaj na jazdę pod okiem kompetentnych instruktorów z odpowiednim stażem oraz na cenne porady, które w przyszłości mogą być niezwykle przydatne. Mamy tutaj instruktorów narciarstwa zjazdowego,carvingowego oraz snowboardu (zdarzają się także specjaliści od innych odmian tego sportu).

Organizowane są tez zawody narciarskie, wieczorki taneczne oraz różne konkursy związane z narciarstwem, połączone z nagrodami. Każdy z uczestników takiej aktywnej formy spędzania ostatniego dnia starego roku, powinien znaleźć interesującą go dziedzinę.

Po szaleństwach na stokach, na każdego z narciarzy czeka kubek rozgrzewającego, aromatycznego wina grzanego oraz symboliczny kieliszek szampana, celem uczczenia Nowego Roku. Nie należy również zapominać o specjałach góralskiej kuchni regionalnej, gdyż po takim wysiłku wskazane jest posilenie się jednym z kalorycznych posiłków, których w niej z pewnością nie brakuje. W regionie Bieszczad czy Tatr możemy wziąć udział w tradycyjnej góralskiej zabawie.