Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Sylwester w Bieszczadach 2017/2018

Noc sylwestrowa w Bieszczadach

Bieszczady są górami dość specyficznymi. Zaliczane są do Beskidów Wschodnich. Najwyższy szczyt to słynna Tarnica(1346 m n.p.m.). Do dnia dzisiejszego uważane za wyludnione i dzikie, posiadają swój niepowtarzalny klimat. Słyną one z tzw.połonin (np. Połonina Wetlińska i Caryńska) i dzikiej zwierzyny (niedźwiedzie,wilki,żubry,jelenie,rysie,żbiki). Panuje tutaj klimat umiarkowany o cechach klimatu kontynentalnego.

Wszystko to sprawia, że turyści często przyjeżdżają tutaj, aby spędzić ostatnie dni starego roku i powitać nowy. Ośrodki wypoczynkowe maja do zaoferowania sporo interesujących punktów programowych pobytu, a także atrakcyjne ceny. Są to z reguły wygodne 2 lub 3-osobowe pokoje z łazienkami. Ponadto do dyspozycji mamy telewizję, jadalnię, salki szkoleniowe, kawiarnie widokowe z kominkiem, bilard oraz chatę dymną z grillem i paleniskiem. Osoby wypoczywające w okolicach Soliny, mogą skorzystać z seansu w Jaskini Solnej oraz z szerokiej gamy usług odnowy biologicznej. Oprócz tego funkcjonują tutaj stadniny koni (organizowane są tutaj nawet rajdy konne),baseny oraz wyciągi narciarskie.

W programach sylwestrowych ośrodków wypoczynkowych w Bieszczadach możemy natrafić między innymi na: pokaz i przejażdżki psich zaprzęgów, śnieżne safari (jazda skuterami śnieżnymi), szkolenie Bieszczadnika, kulig (przejazd z wodzirejem i tradycyjna bieszczadzką miodówką), zwiedzanie muzeów i szlaków turystycznych oraz tradycyjne ognisko z kiełbaskami, góralskiego sylwestra.

Szkolenie Bieszczadnika obejmuje naukę rzutu siekierką, konkursy ręcznego rżnięcia drewnianego kloca na czas,przeciągania liny,wbijania gwoździ oraz strzeleckie (łuki sportowe,paintball). Każdy, uczestniczący w tych zawodach otrzymuje specjalna kartę. Jest to niezwykle interesujący punkt pobytu. Uczestnik może w ten sposób zapoznać się z panującymi tubylczymi obyczajami oraz zdobyć nowe umiejętności.

Bardzo popularną atrakcją Sylwestra w Bieszczadach jest też zimowa wędrówka na połoninę w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Możemy podziwiać panoramę tego rejonu wraz z przewodnikiem i ratownikiem GOPR. Końcowym punktem tej wędrówki jest schronisko, gdzie na zmęczonych, ale jakże uszczęśliwionych turystów, czekać będzie kubek gorącej herbaty lub „czegoś mocniejszego”. Wtedy możemy zacząć wspólne świętowanie w gronie rodziny i przyjaciół.